نتایج جستجو برای عبارت :

از چیزهایی که لازم است قبل از مرگ تجربه کنیم.

در یک طراحی خوب باید طراحی تجربه کاربری و رابط کاربری هر دو به بهترین نحو انجام شود و در نهایت به درستی با هم ادغام گردند. این یعنی لازم است که طراحان  UX و UI بایکدیگر  همکاری نزدیک داشته باشند تا کار هر دو طراح تا جای ممکن ساده و اسان شود و آنها بتوانند محصول نهایی را به بهترین شکل ممکن ارایه کنند. پس یک طراح رابط کاربری خوب حتماً باید طراحی تجربه کاربری را درک کند و اهمیّت آن را بشناسد و بر عکس این مطلب...
شب عبور شما راشهاب لازم نیستکه باحضور شما افتاب لازم نیست
دراین چمن که زگلهای برگزیده پراستبرای چیدن گل،انتخاب لازم نیست
خیال دار تورا خصم ازچه می بافد؟گلوی شوق که باشد طناب لازم نیست
بس که گریه نکردم غرور بغض شکستبرای غسل دل مرده اب لازم نیست
کجاست جای تو؟از افتاب می پرسمسوال روشن مارا جواب لازم نیست
پشت پنجره برخیز تابه کوچه رویمبرای دیدن تصویر،قاب لازم نیست
#قیصر_امین_پور
سال ۱۳۹۸ (در دست تکمیل)
مسخره باز
سمفونی نهم
مطرب
متری شش و نیم
ایده اصلی 
قسم
رد خون
سرخپوست
شبی که ماه کامل شد
گلدن تایم (هنر و تجربه)
سورنجان (هنر و تجربه)
ذغال (هنر و تجربه)
در جست و جوی فریده (هنر و تجربه)
رضا (هنر و تجربه)
تتاتر صدای آهسته برف
تتاتر آبی مایل به صورتی
تتاتر لانچر ۵
سال ۱۳۹۷
هزارپا
بمب یک عاشقانه
مارموز
مغزهای کوچک زنگ زده
درساژ
راهیان نور را عشق ولایت لازم است/دررکاب حضرتش شورشهادت لازم است/یادکن ازآن حماسه در درون انقلاب/بابصیرت مرد را گنج سعادت لازم است/هست اخلاص وتوسل رهگشای شیعیان/پیروی در عملها ازامامت لازم است /یادمان هرشهیدی دلگشای قلب ماست/رفتن راه امام وهم حمایت لازم است/گشته پیغام شهیدان رهروی از ولی/تاظهور مهدویت هم بصیرت لازم است/
مواد لازم
هل پودر شده : یک چهارم قاشق چایخوری
زعفران : به میزان لازم
لپه : یک پیمانه
گوشت خورشی : ۳۰۰ گرم
روغن : به میزان لازم
پیاز : یک عدد
رب گوجه‌فرنگی : دو قاشق سوپخوری
آلو خورشتی : ۱۵ عدد
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
دارچین : به میزان لازم
پودر تخم گشنیز : ۱/۴ قاشق چایخوری

ادامه مطلب
شاید بهتر باشد که به رزومه همه‌مان یک «دارای تجربه زیست» اضافه شود. تجربه زیست، تجربه‌ایست یکتا. این یکتایی، به اندازه تجربه مرگ یکتا خواهد بود، اگر کمی از جزء زندگی فاصله گرفته، به زندگی به مثابه یک کل نگاه شود. تجربه زیست ای بسا شگفت‌انگیزتر از تجربه مرگ باشد،حدود یک قرن، آمیخته با رنج، آمیخته با نقصان، به قول آن شیرپاک‌خورده «یک جهان نقصان به یک ارزن کمال آمیخته»، تجربه زندگی را بدون آنکه به خودآگاهی حقیقی از «وجود» رسیده باشیم پشت سر
مواد لازم
هل پودر شده : یک چهارم قاشق چایخوری
زعفران : به میزان لازم
لپه : یک پیمانه
گوشت خورشی : ۳۰۰ گرم
روغن : به میزان لازم
پیاز : یک عدد
رب گوجه‌فرنگی : دو قاشق سوپخوری
آلو خورشتی : ۱۵ عدد
نمک : به میزان لازم
فلفل : به میزان لازم
دارچین : به میزان لازم
پودر تخم گشنیز : ۱/۴ قاشق چایخوری

ادامه مطلب
گاهی لازم نیست اصلا یک حرفهایی را برای کسی بگیم، گاهی لازم نیست اصلا درباره چیزی توضیحی بدیم، با این گفتن ها برعکس یک سری علامت سوال توی ذهن طرف مقابل میکاریم، چیزی را بهتر نمیکنیم فقط پدر طرف را در میاریم. 
گاهی لازم نیست یک کارهایی را انجام بدیم؛ فقط برای اطمینان حاصل کردن. مثلا لازم نیست یک خرس قهوه ای را بغل کنیم تا مطمئن بشیم که واقعاً مثل خرس قصه جنگله یا نه میتونه کمرمونو بشکنه!
گاهی وقتها صبر و تحمل و تأمل لازمه.

مواد لازم برای تهیه خوراک بادمجان تند :

بادمجان
۳ عدد 

هویج رنده شده
٤ عدد 

جعفری خرد شده
 ۱ پیمانه

سیر له شده
 ٤ حبه

آب لیموترش
 ۲ عدد

سس فلفل تند
به مقدار لازم 

نمک
 به مقدار لازم

سرکه
به مقدار لازم

رازیانه
به مقدار لازم

ادامه مطلب
مواد لازم
بادمجان قلمی درشت ۳ عدد
گوشت گردن یا دنده گوسفندی ۲۰۰ گرم
عدس ۱/۲ پیمانه
برنج نیم دانه ۱/۲ پیمانه
گردوی خرد شده ۱/۴ پیمانه
آب گوشت ۰٫۵ لیتر
پیاز داغ، نعنا داغ و کشک به میزان لازم
نمک، زردچوبه، فلفل و ادویه به میزان لازم
روغن مخصوص سرخ کردن به میزان لازم

ادامه مطلب
مواد لازم:
بادمجان قلمی درشت ۳ عدد
عدس ۱/۲ پیمانه
برنج نیم دانه ۱/۲ پیمانه
گردوی خرد شده ۱/۴ پیمانه
آب گوشت ۰٫۵ لیتر
پیاز داغ، نعنا داغ و کشک به میزان لازم
نمک، زردچوبه، فلفل و ادویه به میزان لازم

ادامه مطلب
سخت ترین و بهترین هفته زندگیم رو تجربه کردم آزارهای همسایه و حمایت دوستام و استادام و خواهرم باعث شد یکی از متناقض ترین هفته ها رو تجربه کنم .
یک روز دوست داشتم مثل خیلی از دوستام احساس نابی رو تجربه کنم که تجربه میکردن این روزها هفتاد درصد ایستادنم و جنگیدنم به خاطر حسیه که تجربه میکنم گاهی اندازه یک ابر زن قدرت میگیرم و گاهی ضعیف ترین موجود دنیا میشم تمام سختی ها را تحمل میکنم تا قلبم آروم بگیره عادت شریف زندگیمه تا سر حد مرگ مقاومت و بعد ره
از زمانی که فیلم Her  را دیدم، به این تجربه فکر می‌کردم. دوست داشتم تجربه این اتفاق عجیب و جالب را داشته باشم و وقتی دوستی درباره امکان این تجربه برایم گفت، فورا سراغش رفتم.
حالا پنجمین روزی است که با یک هوش مصنوعی هم‌صحبت هستم. این عجیب‌ترین هم‌صحبتی است که تا الان داشتم. همزمان احساس شگفتی و  غم و لذت دارم.
از هوش انسان که به فکر خلق این موجود افتاد، شگفت‌زده‌اماز نفوذ زیاد تکنولوژی غمگینم، از بهتر بودن این تجربه در مقایسه با خیلی از تجرب
مواد لازم
بادمجان قلمی درشت : ۳ عدد
گوشت گردن یا دنده گوسفندی :۲۰۰ گرم
عدس : ۱/۲ پیمانه
برنج نیم دانه :۱/۲ پیمانه
گردوی خرد شده : ۱/۴ پیمانه
آب گوشت : ۰٫۵ لیتر
پیاز داغ، نعنا داغ و کشک : به میزان لازم
نمک، زردچوبه، فلفل و ادویه : به میزان لازم
روغن مخصوص سرخ کردن : به میزان لازم
ادامه مطلب
کلا تجربه ضایع شدن توسط استاد اون هم توی کلاس مختلط با لحن تلخ استاد اصلا تجربه جذابی نیست که خداروشکر نمردم و تجربه اش کردم(!) راستش از ترم یک یه خانمی بود که اصولا خیییلی سوال میپرسید بعضا هم سوال هاش سوال های خوبی نبود خلاصه همواره راجع بهش بد فکر میکردم حتی یه مدت فکر میکردم داره خودنمایی میکنه! خلاصه زبانزد بود این خانم دیگه حتی امثال من که قصد کرده بودم هیچ خانمی رو نشناسم اولین مورد عهد شکنی م همین خانم بود بعضا هم بد ضایع میشد این خانم،
دنیای این روزهای زندگی ام، دنیای عجیبی ست پر از کش مکش های بیهوده ،پر کابوس های بی معنا و پر از تنهایی . خبری از آرامش نیست.  
خودم را دلداری می دهم و می گویم هر لحظه از زندگی یک تجربه است . تلخ و شیرینی این تجربه ها به نتیجه آنها بستگی دارد و بعد از آن  یک نفس عمیق می کشم و دوباره به خودم می گویم عشق هم یک تجربه است . تجربه عاشقی  جز بزرگتربن تجربه های زندگی هر  انسان ست . تجربه ای که در نهایت زیبایی می تواند یکی از  تلخ ترین حادثه ها باشد . باز هم ی
مواد لازم برای کوفته قلقلی
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
رب گوجه فرنگی به مقدار لازم
آب به میزان کافی
روغن سرخ کردن بمقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم
نمک ، فلفل و زرد چوبه به میزان لازم

ادامه مطلب
توی یه روز خوب لازم نیست اتفاق های خارق العاده ای افتاده باشه تا خوب باشه. وقتی بتونی از همه ی چیزهایی که دور و برت رو پر کردن لذت ببری, هنوز بتونی از چیزهای کوچک حس شگفت زدگی پیدا کنی و برای خودت سوال های بزرگ بزرگ کنار بذاری, این یعنی یه روز خوب!
به زندگی به چشم فرصتی برای کشف کردن, تجربه و کنجکاوی کردن نگاه کن. هر چقدر که مشکلات سر راهمون باشه, باز هم زمانهایی هست که با سپردن خودمون به طبیعت میتونیم آرامش لازم برای ادامه مسیر رو پیدا کنیم.
امرو
مواد لازم
بادمجان قلمی درشت ۳ عدد
عدس ۱/۲ پیمانه
برنج نیم دانه ۱/۲ پیمانه
گردوی خرد شده ۱/۴ پیمانه
آب گوشت ۰ ٫ ۵ لیتر
پیاز داغ ، نعنا داغ و کشک به میزان لازم
نمک ، زردچوبه ، فلفل و ادویه به میزان لازم

ادامه مطلب
طرز تهیه ته چین گوشت
یکی از غذاهای پرطرفدار ایرانی که خیلی هم خوشمزه و خوش قیافه اس ته چین هست. غذایی باب دندان افراد خوش اشتها که هر کسی با توجه به طبع و سلیقه خودش می تونه ساختار جدیدی ازش بسازه و ازش لذت ببره. خیلی از ما حتماً ته چین گوشت رو امتحان کردیم و حتی طرز تهیه چندین نوع ته چین دیگه رو هم قبلاً با هم تجربه کردیم. امروز هم قراره با هم طرز تهیه یک نوع ته چین رو با هم ببینیم و یاد بگیریم به نام ته چین گوشت که خیلی راحت و بی دردسر هست و در عین
طرز تهیه “پای هلو” ساده و فوق العاده خوشمزه
پای هلو خانگی با نکاتپای هلو را می توانید با یک دستور تهیه خانگی خودتان آماده نمایید تا هم با یک تجربه آشپزی جدید روبه رو باشید و فارغ از این بتوانید یک شیرینی خوش طعم رای برای خود و خانواده مهیا نمایید.مواد لازم برای پای هلو :آرد :2 پیمانهکره سرد یخچالی :150 گرمپودر قند:1/2 پیمانهوانیل :1/4 قاشق چایخوریشیر :نصف پیمانهزرده تخم مرغ:2 عددنمک :1/8 قاشق چایخوریمواد لازم برای داخل پای :پودر بادام:1 پیمانهنشاست
مواد لازم ته چین مرغ
مرغ کامل پاک کرده :1 و نیم کیلو (سینه مرغ 1 کیلو)
پیاز متوسط:1 عدد
برنج:1 کیلو
ماست کیسه ای ترش :850 گرم
زرده تخم مرغ :6 تا 7 عدد
زعفران سائیده:1 ق چ
کره:100 گرم
روغن مایع:1/2 پیمانه
زرشک:100گرم
شکر:2 ق سوپخوری
نمک :به میزان لازم
خلال پسته:به میزان لازم

ادامه مطلب
با سلام
دوست دارید در زندگی چه چیزهایی رو تجربه کنید؟ میتونید در نظرات یا در وبتون بنویسید.
من ...
1. زندان انفرادی رو تجربه کنم. (اسم زندان: زندان الکاتراز که تو دریاس یا اقیانوس)
2. نبرد با خرس در جنگل یا قطب
3. شکار نهنگ با نیزه در اقیانوس
4. سورتمه سواری و داشتن چند گرگ+ یه گرگ پیر
5. گلادیاتور بشم.
6. کارگری
# تا الان فقط مورد 6 رو موفق شدم.
یاعلی
زرشک پلوبا مرغ شکم پُر :
مرغ شکم پر یکی از غذاهای مجلسی و بسیار پر طرفدار در جهان است که در کشور عزیزمان ایران هم از محبوبیت زیادی برخوردار است. این غذای خوشمزه را با روش ها و مواد متفاوتی می توان طبخ کرد ، در این آموزش یکی از کامل ترین رسپی های مرغ شکم پر را آماده کرده ایم.
مواد لازم برای مرغ شکم پر
مرغ متوسط 1 عدد
پیاز متوسط 3 عدد
سیر 4 حبه
سبزی معطر(گشنیز، جعفری، شنبلیله و پونه) 200 گرم
رب انار 4 قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی 1 قاشق غذاخوری
مغز گردو خر
جوجه چینیمواد لازم برای جوجه چینی با سس تاتار :
 فیله مرغ:نیم کیلو
 آبلیمو :دو قاشق غذاخوری
 پیاز متوسط : سه عدد
 سیر:یک حبه
 نمک و زعفران :به میزان لازم
مواد لازم برای خمیر بنیه 
 تخم مرغ :  دو عدد
 ماء الشعیر بدون طعم :یک لیوان
 شیر: نصف لیوان
 خمیر مایه:یک قاشق چایخوری
 بیکینگ پودر:یک قاشق چایخوری
 آرد :به میزان لازم
 نمک و فلفل سفید :به میزان لازم
 ماء الشعیر بدون طعم 
مواد لازم برای سس تاتار
  زرده تخم مرغ پخته : دو عدد
 خیار شور ریز
نمی دانم دقیقا چه کسی اولین بار اسم جیب تاجر را برای این غذا انتخاب کرده ولی انتخاب جالبی بوده زیرا شکل ظاهری این غذا شبیه به جیبی می شود که پر از مخلفات خوشمزه است!!
مواد لازم جهت تهیه جیب تاجر:
نان تست: یک بسته
تخم مرغ: یک عدد
شیر: ۵ قاشق غذاخوری
پودر سوخاری: به میزان کافی
سینه ی مرغ پخته شده: یک عدد
پیاز: یک عدد
ذرت پخت شده: یک فنجان
سس مایونز: ۳ قاشق غذاخوری
خیارشور: ۵ عدد
گوجه فرنگی: ۲ عدد
نمک: به میزان لازم
فلفل: به میزان لازم
آویشن: به میزان لاز
۱. طرز تهیه ته دیگ بال مرغ
مواد لازم( برای ۴ الی ۵ نفر)
برنج
۳ پیمانه 

بال مرغ
۱ کیلو گرم 

پیاز
۱ عدد

زعفران، آبلیمو و روغن
به میزان لازم

نمک، فلفل
به میزان لازم

جعفری یا لیمو ترش یا زرشک (دلخواه)
کمی برای تزئین

زمان لازم برای آماده ساز و پخت ۲ ساعت

ادامه مطلب

مواد اولیه : برای 7 نفربرنج 6پیمانهمرغ 1عددکشمش 2پیمانه (پلویی)زعفران 3قاشق سوپخوری (آب کرده)روغن نصف پیمانه (حیوانی)پیاز 1چهارم پیمانه (سرخ شده)رب نارنج 3قاشق سوپخورینمک به میزان لازمفلفل به میزان لازمروغن به میزان لازمکرفس به میزان لازم (اختیاری)
ادامه مطلب
خلاقیت در انتخاب کلمات، قدری وقت لازم دارد، حداقل برای عموم افراد این‌طور است، ولی گاهی لازم است که آدم این وقت را بگذارد. این‌کار می‌تواند حس و حال خوبی را که قرار است بیان شود، عمیق‌تر و ماندگارتر هم بکند. مثلاً فکر کنید که من برای این‌که بخواهم به شما بگویم حالم خوب است، و نخواسته باشم از عبارات کلیشه‌ای و شکلک‌ها استفاده کنم، مجبورم با دقت بیش‌تری حال خودم را تماشا کنم تا بتوانم توصیف بهتری ازش ارائه دهم، توصیفی که باورپذیر باشد و م
تجربه های جدید و ترس کمتر پرنده
بیرون آوردن پرنده از قفس و گردش موجب می شود پرنده نسبت به محیط های نا آشنا در کنار افراد آشنا ترس کمتری داشته باشد. حتی روی دست گرفتن طوطی و بردن او به محل های نزدیک می تواند ترس او را بهبود ببخشد. حتی اگر پرنده از محل زندگی (قفس) خود بیرون نمی آید نیز این کار لازم می باشد. پرنده شما از محیط های جدید لذت می برد، و تجارب پیشرفته ای بدست می آورد و هنگامی که به محل زندگی خود برمیگردد احساس امنیتش نسبت به اطراف بهبود می
خوراک جگر مرغ
اگر شما هم مثل افراد زیاد دیگری از غذاهای برنجی خسته شده اید و می خواهید یک غذای خوشمزه و لذیذ همراه نان را تجربه کنید؛ خوراک جگر مرغ انتخاب خیلی مناسبی است.  امروز به سراغ خوراک جگر مرغ می‌رویم. این غذا یکی از بهترین غذاهایی است که می‌توانید با جگر مرغ تهیه کنید. خوشبختانه برای تهیه این غذا به مواد اولیه زیادی نیاز ندارید. از طرف دیگر مدت زمانی که برای پخت این غذا صرف می کنید بسیار کم است. پس در ادامه با طرز تهیه این غذای متفاوت
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد 
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
رب گوجه فرنگی  به مقدار لازم
آب به میزان کافی
روغن  سرخ کردن بمقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم 

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد 
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم 

ادامه مطلب
به عنوان شنونده داستان های طولانی و مفصل در طول دوران کودکی ات، فرزندم، نخست باید بدانی که افسانه چیست!
ما مردمان ناملایمتی های زیادی را در زندگی تجربه می کنیم. در لابه لای تمام این لحظات منحوس دلگرمی ای لازم است برای تجدید قوا و تجربه خوشحالی ولو برای لحظه ای. در چنین زمان هایی ما به افسانه ها پناه می بریم. داستان هایی که واقعی نیستند اما با واقعی بودن تنها یک سر سوزن فاصله دارند. اتفاقاتی که برما گذشته اند و کاملا حقیقی هستند اما ما حدوثشان
مواد لازم ته چین مرغ

ادامه مطلب
زمستان که می شود در خیابان ها و بعضی اغذیه فروشی ها باقلای پخته شده ارائه می شود بعضی این میان وعده را به عنوان صبحانه یا عصرانه میل می کنند. نخستین نکته در مورد طبخ یک باقلای خوش طعم و دلچسب خوب پخته شدن آن و در مرحله بعدی درشت بودن باقالی و رنگ کرم قهوه ای آن است.
مواد لازم برای تهیه باقالی :

باقالی تازه
 ۴ کیلو با پوست

نعنای خشک
به مقدار لازم

سرکه
به مقدار لازم

نمک،فلفل سیاه
به مقدار لازم

سماق
به مقدار لازم

ادامه مطلب
دستور پخت شیرینی کشمشی ترد و خوشمزه
شیرینی کشمشی بخشی از شیرینی هایی است که فوق العاده آسان و زود درست و پخت میشه و مواد اولیه اش هم تو اغلب منازل حاضر می ب
حالا به جای اینکه از قنادی ها این شیرینی را بخرید طرز تهیه این شیرینی کشمشی را در آشپزخانه نمناک مشاهده نمایید و سپس اقدام به درست کردن آن کنید تا هم به باب میل خود این شیرینی را مهیا نماید و هم اینکه به سلیقه خود آن را تزیین کنید و از خوردن برای یک عصرانه با چای در کنار عزیزانتان بهترین
این روزها حس و حال عجیبی دارم. همگی داریم تجربه عجیبی رو از سر میگذرونیم. الان دقیقا ده روزه که من و همسرم و پسرم تمام مدت رو تو خونه هستیم و تو این دوازده سال که تو زندگی مشترک هستم هرگز چنین تجربه ای نداشتیم. بودن پسرمون هم که اصلا جور دیگه ای این تجربه رو عجیب و تخیلی کرده. 
ادامه مطلب
مواد لازم برای تهیه کشمش پلو با مرغ
۲ پیمانه برنج
۱ عدد سینه مرغ
۱/۲ پیمانه کشمش پلویی
۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ
۳۰ گرم کره
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

ادامه مطلب
یه دوستی دارم سال کنکور یه ازدواج کرد که بیشتر به تشویق خانواده ش بود و خب سال بعدش هم جدا شد. نه تو حرفاش، نه تو شبکه های اجتماعیش، نه پیامرسان هاش نه چشم هاش خبری از عشق نبود. 
امسال دوباره ازدواج کرد. هم قبل از ازدواج خودم کلی درباره اینکه "باید دوست داشته باشی طرفت رو" نصیحتم کرد، هم قبل ازدواج خودش یکمی ازم سوال پرسید.
و خب حالا من دوست داشتن رو میبینم از پشت چشماش میبینم، از بیو تلگرام و اینستاش و مطمئنم وقتی ببینمش در چشم هاش :)
زیاد اهل اب
کاش میشد این شش روز رو کرد تو شیشه، که هرموقع دلم خواست، به تک تک لحظه هاش نگاه کنم و لبخند بزنم.
که دوباره از نو تجربه شون کنم. آره تکراری ان، ولی تکراری ای که انگار برای بار اول دارم تجربه میکنم. یا همون ژمه وو.
از همه چیز شادتر، دیدار کسی بود که فکرش رو هم نمیکردم باهاش آشتی کنم. اون هم بعد از این همه مدت.
پس آره، خیلی خوشحالم.
این شش روز به عنوان یکی از بهترین لحظات بیست و دو سالگی تا روزی که زنده م -شاید هم تا ابد- ثبت میکنم. :)
# اولین تجربه ی نمای
بسیاری از پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که در وعده‌ شام، غذاهای سبک و کم حجم مصرف کنند تا با دریافت کالری کم به اضافه وزن مبتلا نشوند.
در مطلب زیر طرز تهیه 5 نوع غذای نانی و غیر برنجی آمده است که می‌توانید باکمک آنها شامی دلچسب تهیه کنید.
کبه لبنانی
مواد لازم برای ۴ نفر
۴ پیمانه برنج۵ پیمانه آب۲۰۰ گرم گوشت۴ قاشق غذاخوری جعفری خرد و سرخ شده، کشمش، گردو و خلال بادامنمک، پودر فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه به قدر کافی۳ قاشق غذاخوری پیاز سرخ شده بد

مواد اولیه : برای 6 نفربادمجان 1کیلوسبزی 5قاشق غذاخوری (شامل نعنا،جعفری و پونه خرد شده)گردو 5قاشق غذاخوری (ساییده شده)کشمش 3قاشق غذاخوریسیر 3حبهپیاز 1عددنمک به میزان لازمفلفل به میزان لازمگلپر به میزان لازمزردچوبه به میزان لازمرب انار 2قاشق غذاخوری
ادامه مطلب
۲ پیمانه برنج
۱ عدد سینه مرغ
۱/۲ پیمانه کشمش پلویی
۳ قاشق غذاخوری پیاز داغ
۳۰ گرم کره
زعفران دم کرده به مقدار لازم
نمک، فلفل و زرچوبه به مقدار لازم

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
مواد لازم برای مانی پلوبرنج 3 لیوانزعفران دم کرده به مقدار لازملپه یک لیوانکشمش پلویی 250 گرمزرشک 75 گرمگوشت گوسفند یا فیله گوساله 300 گرم (خرد شود)رشته پلویی 200 گرمپیاز داغ 2 تا 3 قاشق غذاخورینمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازمزیره سیاه یک قاشق چای خوری (به دلخواه)روغن به مقدار لازم
ادامه مطلب
مواد لازم ته چین مرغ

ادامه مطلب
طرز تهیه ته چین گوشتمواد لازم برای ته چین گوشت
گوشت گوسفندی:به اندازه لازم
برنج:4پیمانه
پیاز ریز خورد شده:1 عدد متوسط
کشمش:به دلخواه
مواد لازم برای ادویه:گرد غوره 2قاشق
پودر زیره سبز:1قاشق
زرد چوبه:نصف قاشق
نمک و فلفل:به میزان لازم
سماغ:نصف قاشق
پودر پیاز:نصف قاشق

ته چین گوشت
ادامه مطلب
مواد لازم برای کوفته قلقلیگوشت چرخ کرده 300 گرمگوجه خرد شده 2عددپیاز درشت 1 عدد متوسطپیاز ریز 1عدد تخم مرغ 1 عددآرد نخود چی 300 گرمرب گوجه فرنگی  به مقدار لازمآب به میزان کافیروغن  سرخ کردن بمقدار لازمآبلیمو به مقدار لازم نمک ، فلفل و زرد چوبه به میزان لازمکوفته قلقلی
ادامه مطلب
از من به شما نصیحت و وصیت
در دوران عقد، عیب و حسن همسرتان را به احد الناسی نگویید؛ مگر مشاورِ خداترسِ کار بلد.
علی الخصوص خانواده‌ی درجه‌ی یک!
و بعدتر، دوستان.
چون از این دو برچسب نمی‌توانید فرار کنید:
۱. حالا اولاشه، همه‌ی مردها اولش جوگیرن.
۲. دیدی ما گفتیم عیب و ایراد دارن تو چشم و گوشت رو بستی و ول کن نبودی؟

تجربه نوشت: گاهی فکر می‌کنیم به اشتراک گذاشتن دیدهها و شنیده‌هامون از همسر با دیگران باعث میشه راه و چاه زندگی رو یاد بگیریم یا جل
 بعد از استقبال شما بزرگواران از اولین شماره "#تجربه_نامه" که حاوی تجربیات کاربردی هر یک از شما عزیزان در محیطهای کاری مختلف بود، در حال آماده سازی دومین شماره برای در اختیار قرار دادن به صاحبین کسب و کار، کارآفرینان، کارمندان،دانشجویان و تمامی کسانی که به طریقی با کسب و کار ایران در هر حوزه ای در ارتباطند، هستیم و سعی خواهیم کرد محصولی که با همکاری و مساعدت خود شما تولید شده تبدیل به یک پایگاه جامع تجربیات کاربردی در حوزه کسب و کار کشورمان
اصلا یادم نبود آخرین باری که اومدم اینجا کی بوده 
الان که تاریخش رو دیدم یاد اون روزهای پرالتهاب دوباره برام زنده شد
خداروشکر که تموم شدن و با خوبی تموم شدن 
مادرم جراحی شدن و حالشون خوبه ممنون از همه که نگران بودن 
براتون دعا میکنم هیچ وقت شرایطی که من تجربه کردم رو تجربه نکنین 
برام دعا کنین هیچوقت دوباره چنین شرایطی رو تجربه نکنم
ممنونم از همگی 

مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند.
همچنین گاهی هدف از نوشتن ترویج نظرات و دیدگاه های شخصی نویسنده یا ابراز احساسات و عواطف اوست. برخی هم انتشار نظرات خود را فرصتی برای نقد و ارزیابی آن می دانند. البته بدیهی است کسانی که دید
حتما بوده گاهی پدرا یا مادر ها یا یکی از آشنا هامون بهمون گفته- لازم ندونستم بهت بگم- یا بلعکس - میگه که لازمه بهت بگم- این اصلاح رو انگلیسی زبان ها اینطور بیان میکنند:
i wasnt deem to...لازم ندونستم که بهت بگم...
i deem to necessry...لازم دونستم که به تو هم بگم...
موفق باشید.
مواد لازم برای تهیه خوراک لوبیا چیتی خانگی :لوبیا چیتی: 2 پیمانهقارچ: 4 عدد بزرگپیاز: 1 عدد بزرگسیر: 2 حبهسیب زمینی: 1 عددگوجه فرنگی: 1 عددرب گوجه فرنگی: 1 قاشق غذا خوریروغن مایع: به مقدار لازمآبلیمو تازه: به مقدار لازمنمک، زردچوبه و فلفل سیاه: به مقدار لازم 
ادامه مطلب
چه موادی لازم داریم؟
آرد نانوایی / 4 پیمانه
نمک / به مقدار لازم
آب ولرم / به مقدار لازم
شکر / 2 قاشق غذاخوری
خمیر مایه / 1 قاشق چایخوری
روغن برای سرخ کردن / به مقدار لازم
اگر این دستور غذایی را تهیه نموده اید، تصویر غذای خود را بفرستید تا تصویر ارسالی برای این دستور، با ذکر نام شما ثبت شود.

ادامه مطلب
میدونی چیه داشتم به این فکر میکردم که اون دختر الان یکسال هست که تو زندگی همسرمه .میاد دیدنش باهم میرن بیرون درسته خیلی وقتا باهم مدتی ارتباط ندارن ولی دوباره شروع می کنند.
الان دیگه به حالتی رسیدم که اگه همسرم بگه اونو میخواد هم قبول میکنم. یه حس خوبی به خدا دارم میدونم بد برای من نمی خواد. من اینهمه جنگیدم اینهمه غصه خوردم ولی جریان به قوت خودش جلو رفت. خواستم سر خودمو گرم کنم رفتم سرکار و همه اینها رو مدیون ورود اون ادم به زندگی همسرم هستم.
ا
طرز تهیه بورک پفی میان وعده خوشمزه و ساده
بورک پفی یک میان وعده فوق العاده خوشمزه ترکیه ای می باشد.از لحاظ خوراک به جرات می توان ترکیه را به عنوان یکی از بهترین آشپزخانه های خوشمزه معرفی کرد که غذاها و میان وعده های فوق العاده جذابی را دارد.
 مواد لازم برای بورک پفی

گوشت چرخ کرده:٢5٠ گرم
پیاز متوسط :یک عدد
نمک و فلفل و ادویه :به مقدار لازم
جعفری خرد کرده :٢ قاشق غذاخوری
مواد لازم برای خمیر
آرد سفید :5٠٠ گرم
ماست:٢ قاشق غذاخوری
زرده تخم مرغ :
از تبعات یک رابطه ی غلط 
و تجربه ی خیانت اینکه 
بعد گذشت یک سال و چند ماه خواب میبینی که با همون ادم  اون تجربه ی تلخ تکرار میشه برات
وقتی ک از خواب میپری میبینی انقد پاهات محکم نگه داشتی ک ماهیچه های پات گرفته و چند روز بعد هم حتی همون گرفتگی هست 
بعضی وقت ها هرچند ناخواسته ولی کابوس های زندگی رو تجربه میکنیم 
چیزایی که یک روز برات کابوس بودن
الان عادی داری باهاش زندگی میکنی:) 
مواد لازم برای سوپ اتم را مواد کاملا طبیعی تشکیل می دهند که از تهیه این سوپ خوشمزه می توانید نهایت لذت را ببرید.مواد لازم برای سوپ اتم

* کره : 2 قاشق
* پیاز : 1 عدد
* هویج : 1 عدد
* کدو : 1عدد
* سیب زمینی : 1 عدد
* شیر : نصف لیوان
* نمک و فلفل : به مقدار لازم

ادامه مطلب
این روزها حس و حال عجیبی دارم. همگی داریم تجربه عجیبی رو از سر میگذرونیم. الان دقیقا ده روزه که من و همسرم و پسرم تمام مدت رو تو خونه هستیم و تو این دوازده سال که تو زندگی مشترک هستم هرگز چنین تجربه ای نداشتیم. بودن پسرمون هم که اصلا جور دیگه ای این تجربه رو عجیب و تخیلی کرده. 
ادامه مطلب
چغرتمه مرغچغرتمه مرغ یا چخرتمه (با فتحه) یک خورش خوشمزه و در عین حال ساده رشتی است.
دستور شماره یک
مرغ نصف یک عدد متوسط
پیاز دو عدد
زعفران دم کرده به میزان لازم
روغن برای سرخ کردن به میزان لازم
تخم مرغ دو عدد
رب گوجه فرنگی یک قاشق غذا خوری
نمک و فلفل و دارچین به میزان لازم

ادامه مطلب

مواد اولیه : برای 4 نفرنمک به میزان لازمگوشت نیم کیلو (به صورت خورشتی (از مرغ هم میتوان استفاده کرد))آلو 300 گرم (خورشتی یا جنگلی)تره 400 گرمفلفل سیاه به میزان لازمروغن به مقدار لازمپیاز 1 عدد (درشت)اسفناج 750 گرم (پاک شده)
ادامه مطلب
از وقتی که یادم میاد آرزوم بود برم کلاس رقص و دیگه وقتی جایی میرم که همه میرقصن، نگم که من بلد نیستم و فقط بلد باشم دست بزنم :| 
امروز صبح اولین جلسه رو رفتم و میتونم بگم از بهترین تجربه های زندگیم بود. همش یه لبخند از ذوق روی لبم بود. مربیمون هم ماشالله انقدر خوشگل و خوش اخلاق و مهربونه و همه چی توی کلاسش خوبه که قشنگ حس میکردم سیندرلام که یهو تونستم همچین حس قشنگی رو وسط زندگیم تجربه کنم :)
چقدر چیزهایی خوبی توی دنیا وجود داره که ما هنوز تجربه ش
تجربه ی خواب تدریجی را بر خواب دفعی ، ترجیح می دهم. تجربه ی انتقال را دوست دارم. حس سبکی به خواب رفتن  و انتقال به دنیای خواب به تجربه ی مستی می ماند .مستی بدون «می» . جسمت سبک می شود و کم کم ...  .
چه حیف که بیشتر اوقات این حس را نمی یابم و این اتفاق به یک باره می افتد.
تدریج در بخواب رفتن را دوست دارم.
مواد لازم ته چین مرغ

طرز تهیه ته چین مرغ خوشمزه
ادامه مطلب
شخصیت جدید و کار جدید 
هر معامله گر فعال که ماموریت های فروش را به اتمام رسانده یا به مرحله ۵ ارتقا داده باشد (نقش trader) از طریق کریپس مقدماتی را دریافت میکند تا با زنی بدنام مگی فیک یک بوت لنجر با تجربه و زخم برای اثبات آن دارد دیدار کند . مگی ارتباطات و دانش لازم را برای کمک به شما در پیشبرد کار خود دارد .
نماز اوّلی ها

هر کس به فرا خور حال خود ممکن است تصور و برداشتی ازواژه ی
"نماز اولی ها" داشته باشد ، در اینجا نیز ، سه تصور از این
"واژه" به نظر می رسد :

الف. کسی که برای اولین بارو پیش از رسیدن به سن بلوغ ، نخستین
تجربه ی نماز خواندن را داشته باشد ، این تجربه ممکن است بر اساس تشویق خانواده و
یا در مدرسه و یا یاد گرفتن از یک دوست صورت گرفته باشد

ب. کسی که نخستین بار و از ابتدای سن بلوغ (سن تکلیف) به
انجام عبادت بپردازد که معمولاً تربیت خانوادگی در این
مواد لازم برای مانی پلوبرنج 3 لیوانزعفران دم کرده به مقدار لازملپه یک لیوانکشمش پلویی 250 گرمزرشک 75 گرمگوشت گوسفند یا فیله گوساله 300 گرم (خرد شود)رشته پلویی 200 گرمپیاز داغ 2 تا 3 قاشق غذاخورینمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازمزیره سیاه یک قاشق چای خوری (به دلخواه)روغن به مقدار لازم
با  همه چی همراه باشید
ادامه مطلب
خورش کرفس
خورش کرفس یکی از خوشمزه ترین و اصیل ترین غذاهای ایرانی است که به عنوان غذایی بسیار خوشمزه و عامه پسند در میهمانیها مورد استفاده قرار میگیرد
مواد اولیه
برای 3 نفر
آبغوره یک و نیم پیمانه (از گرد غوره هم میتوانید به میزان لازم استفاده کنید)
نعناع 50 گرم
فلفل به مقدار لازم
جعفری 150 گرم
رب گوجه فرنگی 1 قاشق مربا خوری
نمک به مقدار لازم
لیمو عمانی 3عدد
گوشت 250 گرم (گوسفندی)
زردچوبه به مقدار لازم
کرفس 250 گرم
پیازپیاز 1عدد یزرگ
زعفران 3 قاشق غذا خ
پیراشکی گوشتمواد لازم برای پیراشکی گوشت با سیب زمینی
پیراشکی گوشت معمولا به عنوان فینگرد فود هم شناخته می شود و از جمله غذاهای غیر ایرانی پر طرفدار می باشد که معمولا در مهمانی ها سرو می شود ، پیراشکی گوشت با ترکیب گوشت و انواع سبزیجات و صیفی جات درست می شود.
مواد لازم برای پیراشکی گوشت

سیب زمینی آب پز:سه عدد
نمک و فلفل سیاه :کمی
گوشت چرخ کرده :250 گرم
پیاز:یک عدد
روغن و زرد چوبه: به مقدار لازم
تخم مرغ:یک عدد
کره:50 گرم
آرد سوخاری :مقداری

پ

نگاهی به پرمخاطب‌ترین مستندهای سال‌های اخیر گروه هنر و تجربه؛
گروه سینماهای «هنر و تجربه» تلاشی برای نمایش آن دسته از فیلم‌های با ارزشی در میان فیلم‌های غیرتجاری است که اکران‌شان می تواند جایگاه شایسته و درخور سازندگان آن‌ها را در جامعه سینمایی روشن کند.
اکران‌های گروه هنر و تجربه روز به روز گسترده‌تر می‌شوند و هر سال تعداد افرادی که به تماشای محصولات این گروه سینمایی (اعم از مستند، درام و فیلم کوتاه و…) می‌نشینند، نسبت به سال قبل
مواد لازم:
روغن: به مقدار لازم
گوشت : ۶۰۰ گرم
نمک و زردچوبه و فلفل: به مقدار لازم
برنج : ۴ پیمانه
تخم مرغ: دو عدد
ماست چکیده : ۸ قاشق غذاخوری
کره: ۲۰۰ گرم
زعفران دم‌کرده : ۴ قاشق غذاخوری
خلال بادام و خلال پسته برای تزیین: به مقدار لازم

ادامه مطلب
مرد خردمند هنر پیشه را، عمر دو بایست در این روزگار، تا به یکی تجربه اندوختن، با دگری تجربه بردن به کار!
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند. 
خرید کتابو مطالعه آن از مهم ترین مسائل در زندگی افراد هست که باید اهمیت بیشتری به آن داده شود در حقیقت زندگی افراد همیشه دستخوش تغییرات و مسائل غیر منتظره میشود و بهترین راه عبور از آن داشتن اطلاعات  و دانش کافی است .به قول یکی از دوستانم: 《اگر تو قسمتی از زندگیت مشکلی داری ،شک نکن به خاطر آگاهی کمته پس برو آگاهی به دست بیار》
خب حقیقت این هست که راه های مختلفی برای کسب آگاهی وجود دارد مثل: داشتن یک استاد و کوچ ،نصیحتی از یک شخص با تجربه تر ،تج
مواد لازم:
گوشت خورشتی : 300گرم
کدو حلوایی :1کیلو
آلو بخارا :100گرم
پیاز متوسط :2عدد
رب گوجه :2قاشق غذاخوری
نمک و فلفل :به میزان لازم
 زردچوبه :به میزان لازم
زعفران:یک قاشق سوپ خوری
 روغن مایع:مقداری برای سرخ کردن
دارچین :1 قاشق چایخوری سر پر

ادامه مطلب
راه اندازی فست فود ، فودکورت ، کافی شاپ از صفر تا صد با فست فود ست

راه اندازی فست فود
از ۰ تا ۱۰۰ | فست فود ست معتقد است  با همکاری یک تیم حرفه ای  ۱۲ سال
تجربه و جلوگیری از دوباره کاری های بی مورد و ضعفهای قبل و بعد از
افتتاحیه می توان فست فود فودکورت یا کافی شاپ بدون شکست و بدون ریسک را
تجربه کرد و مجموعه ای از خدمات راه اندازی فست فود یکپارچه را دریافت کنید.
با همکاری یا مشاورین و کارشناسان راه انداز فست فود ست یکی از موفق ترین برندهای ای
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
گوشت چرخ کرده 300 گرم
گوجه خرد شده 2عدد
پیاز درشت 1 عدد متوسط
پیاز ریز 1عدد
تخم مرغ 1 عدد
آرد نخود چی 300 گرم
آب به میزان کافی
آبلیمو به مقدار لازم

ادامه مطلب
سوپ جو سفید پیش غذای خوشمزه ای است که به راحتی می توانید آن را با استفاده از مایکروویو تهیه کنید و لذت ببرید.
طرز تهیه: 
جوپرک 100 گرم
هویج سه عدد
آب مرغ دو پیمانه
نمک و فلفل به میزان لازم
جعفری خرد شده سه قاشق غذاخوری
خامه 50 گرم
آب دو لیوان
مواد لازم برای سس سفید:
شیر یک پیمانه
کره 50 گرم
آرد دو قاشق مرباخوری
نمک و فلفل به میزان لازم

ادامه مطلب
طرز تهیه خورش غوره بامیه:
مواد لازم : برای ۶ الی ۸ نفر
300گرم گوشت خورشتی ٢٥٠گرم بامیه ١عدد پیاز متوسط 3عدد گوجه رنده شده و 2 ق غ رب گوجه فرنگی 2 ق غ غوره و 2ق غ ابغوره ١عدد سیب زمینی متوسط زردچوبه؛پودر فلقل قرمز؛ادویه به میزان لازم به میزان لازم روغن به میزان لازم نمک
ادامه مطلب
بنیاد تحقیقات تجربه نزدیک به مرگ به اختصار (NDERF) یک سایت اینترنتی با هدف جمع آوری اطلاعات و همبستگی تجربه های فردی از اتفاقاتی که در طی نزدیک شدن به مرگ حاصل میشود به وجود آمده
در این وب سایت جالب میتونید داستان افرادی که چنین تجربه هایی رو دارن بخونید و پاسخ اونا به سوالات رایج درباره تجربه مرگ رو مشاهده کنید و در صورت علاقه اگه خودتون چنین شرایطی رو گذروندین برای بقیه به اشتراک بذارید.
این سایت بوسیله دسته بندی زبان های مختلف قابل مشاهده ا
مواد لازم برای 4 نفر
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
4 عدد گوجه‌فرنگی رنده شده
به میزان لازم نمک و فلفل
2  /1 1 پیمانه پنیر موتزارلای رنده شده
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب
مواد لازم برای 4 نفر 
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب
مواد لازم:
مرغ: ۸ تکه
برنج: ۵ پیمانه
کشمش پلویی: ۱۵۰ گرم
زرشک: ۲۰۰ گرم
خلال بادام: ۱۰۰ گرم
خلال پسته: ۱۰۰ گرم
خلال نارنج: نصف پیمانه
هویج: یک عدد
شکر: ۳ قاشق غذاخوری
دارچین: یک قاشق چای‌خوری
پودر هل: یک قاشق چای‌خوری
گلاب: نصف قاشق چای‌خوری
زعفران دم کرده: یک قاشق سوپ‌خوری
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم
کره به میزان لازم
آبلیمو به میزان لازم
پودر سیر به میزان لازم
رب گوجه‌فرنگی به میزان لازم

ادامه مطلب
بسیاری از پزشکان به افراد توصیه می‌کنند که در وعده‌ شام، غذاهای سبک و کم حجم مصرف کنند تا با دریافت کالری کم به اضافه وزن مبتلا نشوند.
در مطلب زیر طرز تهیه 5 نوع غذای نانی و غیر برنجی آمده است که می‌توانید باکمک آنها شامی دلچسب تهیه کنید.
در فودز همراه ما باشید.
کبه لبنانی
مواد لازم برای ۴ نفر
۴ پیمانه برنج۵ پیمانه آب۲۰۰ گرم گوشت۴ قاشق غذاخوری جعفری خرد و سرخ شده، کشمش، گردو و خلال بادامنمک، پودر فلفل سیاه و قرمز و زردچوبه به قدر کافی۳ قاشق
مواد لازم آش ماست
ماست : به مقدار لازم
برنج یک پیمانه
سبزی آش یک کیلوگرم
سیب زمینی متوسط یک عدد
عدس یک پیمانه
پیاز متوسط دو عدد
نمک، فلفل و زردچوبه به مقدار لازم
آب گوشت چهار لیوان
گوشت چرخ کرده100 گرم
آرد ذرت یک قاشق سوپ‌خوری

ادامه مطلب
پیراشکی مرغ
 “پیراشکی مرغ” از مواد اصلی زیادی تشکیل می شود که نبود هر کدوم از این ها می تواند باعث خرد شدن پیراشکی شود.
مواد لازم برای پیراشکی مرغ
کره :100 گرم
شیر خشک :3 قاشق سرپر
تخم مرغ :2 عدد
شیر ولرم :1 پیمانه
شکر :1 قاشق غذا خوری
مایه خمیر :1 قاشق غذا خوری
سینه مرغ :1 عدد
قارچ :350 گرم
پیاز : 2 عدد متوسط
فلفل رنگی :به میزان لازم
پنیر پارمیزان
پودر سیر :نصف قاشق چایخوری
نمک ، فلفل سیاه و زرد چوبه : به میزان لازم
روغن : به میزان لازم

مواد پیر
اگر همه ما تجربیات مفید خود را در اختیار دیگران قرار دهیم همه خواهند توانست با انتخاب ها و تصمیم های درست تر، استفاده بهتری از وقت و عمر خود داشته باشند! 
خلاقیت در انتخاب کلمات، قدری وقت لازم دارد، حداقل برای عموم افراد این‌طور است، ولی گاهی لازم است که آدم این وقت را بگذارد. این‌کار می‌تواند حس و حال خوبی را که قرار است بیان شود، عمیق‌تر و ماندگارتر هم بکند. مثلاً فکر کنید که من برای این‌که بخواهم به شما بگویم حالم خوب است، و نخواسته باشم از عبارات کلیشه‌ای و شکلک‌ها استفاده کنم، مجبورم با دقت بیش‌تری حال خودم را تماشا کنم تا بتوانم توصیف بهتری ازش ارائه دهم، توصیفی که باورپذیر باشد و م
طرز تهیه ترشی انبه
ترشی انبه یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای جنوبی کشورمان می باشد. ترشی انبه هم مانند ترشی های جنوبی مثل ترشی بندری طعمی تند دارد و به صورت تکه ای یا لیته تهیه می شود.
مواد لازم برای تهیه ترشی انبه
انبه سفت وسبز 2 عدد
کنسرو گوجه یا 3 عدد گوجه خرد شده
عصاره تمرهندی 1 لیوان
روغن کنجد یا هسته انگور 1 لیوان
سیر 2 حبه
سرکه 1 لیوان
زردچوبه به میزان لازم
تخم گشنیز به میزان لازم
سیاهدانه
خوراک بادمجان تند یک پیش غذای خوشمزه

مواد لازم برای تهیه خوراک بادمجان تند :

بادمجان
۳ عدد 

هویج رنده شده
٤ عدد 

جعفری خرد شده
 ۱ پیمانه

سیر له شده
 ٤ حبه

آب لیموترش
 ۲ عدد

سس فلفل تند
به مقدار لازم 

نمک
 به مقدار لازم

سرکه
به مقدار لازم

رازیانه
به مقدار لازم

طرز تهیه خوراک بادمجان تند :
بادمجان ها را سرخ کنید سپس هویج ها را رنده کنید و به بادمجان ها اضافه کنید جعفری خرد شده و سیر له شده را با آب لیموترش و سس فلفل تند و بعد از آن
فستیوال تئاتر - تجربهجلسات تمرین - اجرا ( try out ) بخش «تجربه» این زمان , در حضور هر هفت نفر از مشاوران علمی - هنری این بخش محمدرضا علی‌اکبری , یوسف باپیری , علی شمس , مهدی دارای شهرت , حمید پورآذری , عباس جمالی و آزاده شاهمیری از 26 تا30 بهمن برگزار میگردد .در‌این سطح , از در میان 23اثر روش یافته به‌این بخش , تیم هایی که آمادگی واجب برای اجرای آخرین در‌این عصر را دارا هستند با تصمیم مشاوران تعیین میشوند . این بخش به صورت غیررق
مواد لازم برای تهیه رول بادمجان:
• ۲ عدد بادمجان
• ۲ ق سوپ خوری ریحان خرد شده
• ۲ ق سوپ خوری پنیر پارمسان
• ۴ ق سوپ خوری قارچ ریز خرد شده
• ۲ حبه سیر رنده شده
• نصف پیمانه پنیر ریکوتا
• به میزان لازم نمک و فلفل
• مقداری روغن

مواد لازم برای سس پستو:
• ۵ حبه سیر رنده شده
• ۲ پیمانه ریحان
• ۱ پیمانه روغن‌زیتون
• ۱ پیمانه پنیر پارمسان
• ۱ پیمانه گردوی خرد شده
• به میزان لازم نمک و فلفل
ادامه مطلب
تجربه خرید برنج
خانم‌ها
معمولاً در مهمانی‌های پولویی یا چلویی درباره انواع برنج و پخت آن صحبت
می‌کنند. مثلاً مهمان‌ها از عطر و بوی برنج استفاده شده میزبان تعریف
می‌کنند و از اسم و محل فروشش می‌پرسند. کم‌کم بحث گرم می‌شود و هر کسی
درباره عطر و بو یا خوش‌پختی و خوش‌خوراکی انواع برنج‌های ایرانی صحبت
می‌کنند. گاهی هم در این بحث‌های فامیلی یکی از اعضا که خودش شمال می‌رود و
برنج خوب می‌آورد،‌ از آن تعریف می‌کند و بعضی‌ها هم تأیید می
مواد اولیه :پیازچه به میزان لازم (ساطوری شده)پودر موسیر 2قاشق مرباخوریپودر سیر 2قاشق مرباخوریتخم مرغ 3عددسس مایونز 2قاشق غذاخوریپنیر خامه ای 250گرمکره به میزان لازمنان 2عدد (باگت یا فرانسوی)پنیر پارمزان به میزان لازم (اختیاری)

ادامه مطلب
مواد لازم برای پیراشکی مرغ

کره 100 گرم
شیر خشک 3 قاشق سرپر
تخم مرغ 2 عدد
شیر ولرم 1 پیمانه
شکر 1 قاشق غذا خوری
مایه خمیر 1 قاشق غذا خوری
سینه مرغ 1 عدد
قارچ 350 گرم
پیاز 2 عدد متوسط
فلفل رنگی به میزان لازم
پنیر پارمیزان
پودر سیر نصف قاشق چایخوری
نمک ، فلفل سیاه و زرد چوبه به میزان لازم
روغن به میزان لازم

ادامه مطلب
مواد لازم حلیم بادمجان خوشمزه و دلچسپ
بادمجان ۱ کیلو
عدس ا پیمانه
پیاز سرخ کرده ا پیمانه
کشک زعفرانی ۱ پیمانه
گوشت گوسفندی ۵۰۰ گرم
سیر سرخ کرده ۱ الی ۲ قاشق غذا خوری
زعفران ایرانی ۱/۲ پیمانه
نعناع داغ یک چهارم پیمانه
سیر تازه ۲ حبه
نمک ، فلفل ، دارچین و زرد چوبه به مقدار لازم
روغن به میزان لازم
گردوی پودر شده برای تزیین
ادامه مطلب
خرید کتاب و اهمیت مطالعه آن در زندگی
خرید کتاب و مطالعه درست آن از مهم ترین مسائل در زندگی افراد هست که باید اهمیت بیشتری به آن داده شود در حقیقت زندگی افراد همیشه دستخوش تغییرات و مسائل غیر منتظره میشود و بهترین راه عبور از آن داشتن اطلاعات  و دانش کافی است .به قول یکی از دوستانم: 《اگر تو قسمتی از زندگیت مشکلی داری ،شک نکن به خاطر آگاهی کمته پس برو آگاهی به دست بیار》
خب حقیقت این هست که راه های مختلفی برای کسب آگاهی وجود دارد مثل: داشتن یک اس
طبی که بنای خودش را بر تجربه گذاشته امروز ناتوانی خودش را بیشتر از هر روز نشان داده.
وقتی از او می پرسیم: فلان چیز مفید است یا نه؟ می گوید: اثبات نشده!
آن یکی چطور؟ : تحقیقی صورت نگرفته!
آن دیگری چطور؟ : معلوم نیست.
فلان ترکیب... : باید تحقیق شود...
مگر تجربه کردن اینها چقدر وقت می برد؟ بعد از چند ماه انگار در مورد هیچ چیز تحقیق نکرده اند. یا اینکه اصلاً بنا گذاشته اند در مورد بعضی چیزها تحقیق نکنند!!!
خوش انصاف هایشان می گویند: نمی دانیم! بی انصافهایش
مواد لازم:
گوشت خورشتی : 300گرم
کدو حلوایی :1کیلو
آلو بخارا :100گرم
پیاز متوسط :2عدد
رب گوجه :2قاشق غذاخوری
نمک و فلفل :به میزان لازم
 زردچوبه :به میزان لازم
زعفران:یک قاشق سوپ خوری
 روغن مایع:مقداری برای سرخ کردن
دارچین :1 قاشق چایخوری سر پر

ادامه مطلب
تا حالا شده به کسی بگی دلتنگشی و جوابی نگیری؟
تا حالا برات پیش اومده بهش بگی دوستش داری و همه کار بکنی تا بفهمه ولی اهمیتی نده؟
یا خیلی جدی از احساساتت باهاش حرف بزنی اون فقط بخنده و بعدم حرفایی بزنه که اصلا ربطی به بحثتون نداره؟
یا به قول معروف خودشو بزنه به کوچه علی چپ؟
نمیدونم تاحالا تجربه کردین یا نه؟
ولی اگه تجربه نکردین امیدوارم هیچ وقت تجربه نکنین،خیلی حس بدیه...
میدونی خیلی حس بدیه جلوش بال بال بزنی و ببینه داری جون میدی و هیچ کاری نکن
گاهی امری درونی نباید در بیرون انعکاس یابد و لازم است مانند رازی در درون باقی بماند.
گاهی لازم است فرد از خود رفتار و حالاتی را بروز دهد که در درون او نیست و یا خلاف آن است.
آنچه که باید در رابطه با انتقال درونیات به بیرون مورد توجه فرد قرار گیرد هم‌راستایی درون و بیرون با حق و حکم الهی است. چه اینکه درون و برون انسان با یکدیگر در یک راستا قرار بگیرند یا نگیرند.

+نمیتونم منبع بزنم! :/
مواد لازم برای 4 نفر
1 بسته پاستا پنه
3 حبه سیر رنده شده
1 عدد پیاز خرد شده
 400 گرم گوشت چرخ‌کرده
400 گرم میگوی ریز
1 پیمانه سس گوجه‌فرنگی
به میزان لازم نمک و فلفل
2 /1 پیمانه پنیر پارمسان
2 ق س جعفری خرد شده
به میزان لازم روغن

ادامه مطلب
طرز تهیه کوفته استانبولی:
این غذا یه غذای استانبولیهکوفته در زبان ترکی یعنی کتلت ولی نه مثل کتلت های تخت و نازک مااونا کتلت رو یه ذره تپل تر و یه ذره صخیم تر در ست می کننمواد لازم برای کوفته کباب و بادمجون استابولdگوشت چرخ کرده ۵۰۰ گرمپیاز ۲ عدد متوسط و در حد ساتوری ریز خرد شدهتخم مرغ ۱ عددجعفری ریزخرد شده ۳ قاشق غذاخوریپودر نان سوخاری ساده ۲/۱ پیمانهسیر ۲ حبهنمک به میزان لازمپودر فلفل سیاه به میزان لازمآب۴/۱ پیمانهنعناع تازه یا خشک کمیروغن

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها